F780-150SHP+GMX24-MFT-T-X1 N4H | Butterfly Valve | 3
Get your Special Pricing!
Log In / Create an Account for the LOWEST PRICING on our most Popular Brands!
Speak With a Technical Expert
Image for Technical Expert
Documents: F780-150SHP+GMX24-MFT-T-X1 N4H
F780-150SHP+GMX24-MFT-T-X1 N4H | Butterfly Valve | 3" | 3 Way | 228 Cv | w/ Non-Spring | 24V | MFT | NEMA 4H | WITH HEATER OPTION | Belimo (OBSOLETE)
Brand: BelimoSKU: F780-150SHP+GMX24-MFT-T-X1 N4H
Belimo | F780-150SHP+GMX24-MFT-T-X1 N4H
The photo is for representation purposes only and may not be a photo of product being purchased.
Search products similar to F780-150SHP+GMX24-MFT-T-X1 N4H
Overview Details for F780-150SHP+GMX24-MFT-T-X1 N4H
DISCONTINUED MODEL, CONTACT TECHNICAL SUPPORT FOR REPLACEMENT OPTIONS
Butterfly Valve | 3" | 3 Way | 228 Cv | w/ Non-Spring | 24V | MFT | NEMA 4H | WITH HEATER OPTION
Specifications
Item Number F780-150SHP+GMX24-MFT-T-X1 N4H
Brand Belimo
Control Input Belimo MFT (Modulating)
Control Valves Type Butterfly Valve
Cv / GPM 228 Cv
Housing NEMA 4H
Spring Return Non-Spring Return
Valve Size 3" - 3 Way
Voltage 24V