F750-300SHP+2*GMX24-MFT-T-X1 N4H | Butterfly Valve | 2
Get your Special Pricing!
Log In / Create an Account for the LOWEST PRICING on our most Popular Brands!
Speak With a Technical Expert
Image for Technical Expert
Documents: F750-300SHP+2*GMX24-MFT-T-X1 N4H
F750-300SHP+2*GMX24-MFT-T-X1 N4H | Butterfly Valve | 2" | 3 Way | 100 Cv | w/ Non-Spring | 24V | MFT | NEMA 4H | WITH HEATER OPTION | Belimo (OBSOLETE)
Brand: BelimoSKU: F750-300SHP+2*GMX24-MFT-T-X1 N4H
Belimo | F750-300SHP+2*GMX24-MFT-T-X1 N4H
The photo is for representation purposes only and may not be a photo of product being purchased.
Search products similar to F750-300SHP+2*GMX24-MFT-T-X1 N4H
Overview Details for F750-300SHP+2*GMX24-MFT-T-X1 N4H
DISCONTINUED MODEL, CONTACT TECHNICAL SUPPORT FOR REPLACEMENT OPTIONS
Butterfly Valve | 2" | 3 Way | 100 Cv | w/ Non-Spring | 24V | MFT | NEMA 4H | WITH HEATER OPTION
Specifications
Item Number F750-300SHP+2*GMX24-MFT-T-X1 N4H
Brand Belimo
Control Input Belimo MFT (Modulating)
Control Valves Type Butterfly Valve
Cv / GPM 100 Cv
Housing NEMA 4H
Spring Return Non-Spring Return
Valve Size 2" - 3 Way
Voltage 24V