F680-300SHP+GMX24-MFT-T-X1 N4H | Butterfly Valve | 3
Get your Special Pricing!
Log In / Create an Account for the LOWEST PRICING on our most Popular Brands!
Speak With a Technical Expert
Image for Technical Expert
Documents: F680-300SHP+GMX24-MFT-T-X1 N4H
F680-300SHP+GMX24-MFT-T-X1 N4H | Butterfly Valve | 3" | 2 Way | 223 Cv | w/ Non-Spring | 24V | MFT | NEMA 4H | WITH HEATER OPTION | Belimo (OBSOLETE)
Brand: BelimoSKU: F680-300SHP+GMX24-MFT-T-X1 N4H
Belimo | F680-300SHP+GMX24-MFT-T-X1 N4H
The photo is for representation purposes only and may not be a photo of product being purchased.
Search products similar to F680-300SHP+GMX24-MFT-T-X1 N4H
Overview Details for F680-300SHP+GMX24-MFT-T-X1 N4H
DISCONTINUED MODEL, CONTACT TECHNICAL SUPPORT FOR REPLACEMENT OPTIONS
Butterfly Valve | 3" | 2 Way | 223 Cv | w/ Non-Spring | 24V | MFT | NEMA 4H | WITH HEATER OPTION
Specifications
Item Number F680-300SHP+GMX24-MFT-T-X1 N4H
Brand Belimo
Control Input Belimo MFT (Modulating)
Control Valves Type Butterfly Valve
Cv / GPM 223 Cv
Housing NEMA 4H
Spring Return Non-Spring Return
Valve Size 3" - 2 Way
Voltage 24V