G780S+AVKB24-MFT | Globe Valve | 3
Get your Special Pricing!
Log In / Create an Account for the LOWEST PRICING on our most Popular Brands!
Web Price:
Availability: This product is currently available to purchase
Contact us for price breaks on large quantities!
This item ships via FREIGHT
Ship to Estimates
Are you from Chicago?
Yes / No
This item ships to
Change
Cancel
*shipping cost are estimated until you complete your order
Special Notes
The product is not cancelable or returnable unless found defective
Speak With a Technical Expert
Image for Technical Expert
Documents: G780S+AVKB24-MFT
G780S+AVKB24-MFT | Globe Valve | 3" | 3 Way | 91 Cv | w/ Electronic FS | 24V | MFT | Belimo
Brand: BelimoSKU: G780S+AVKB24-MFT
Belimo | G780S+AVKB24-MFT
The photo is for representation purposes only and may not be a photo of product being purchased.
Search products similar to G780S+AVKB24-MFT
Overview Details for G780S+AVKB24-MFT
Specifications
Item Number G780S+AVKB24-MFT
Brand Belimo
Control Input Belimo MFT (Modulating)
Control Valves Type Globe Valve
Cv / GPM 91 Cv
Spring Return Electronic Fail-Safe
Valve Size 3" - 3 Way
Voltage 24V