TC-E-NPT-E-72 | PIPE PROBE,1/4 NPT,1/2 NOSE | Omega
Get your Special Pricing!
Log In / Create an Account for the LOWEST PRICING on our most Popular Brands!
Web Price:
Availability: This product is currently available to purchase
Contact us for price breaks on large quantities!
Ship to Estimates
Are you from Chicago?
Yes / No
This item ships to
Change
Cancel
*shipping cost are estimated until you complete your order
Special Notes
The product is not cancelable or returnable unless found defective
Speak With a Technical Expert
Image for Technical Expert
Documents: TC-E-NPT-E-72
Pipe Plug T/C Probe, Rugged, Stripped Leads, E Type, 0 °C to 650 °C (32 °F to 1200 °F), 0.25 " x 0.5 " Probe, 72 " Cable, 304 SS, Air Probe, Exposed, 1/4 " NPT, TC-E-NPT, Each